سئو یا SEO مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتور جستجو است که سایت را در موتور جستجو به موقعیت های بالا در نتایج می رساند. SEO در ایران سئو تلفظ می شود و روشی است برای طراحی و توسعه یک وب سایت جهت داشتن رنک خوب در نتایج جستجو که علاوه بر این کیفیت و ترافیک وب سایت را بالا می برد.
یکی از ضرورت های طراحی سایت این است که بازدید وب سایت را افزایش دهیم و این تنها با بهینه سازی سایت امکان پذیر است. گوگل و دیگر موتورهای جستجو به ظاهر، رنگ و طراحی سایت شما اهمیت نمی دهند، آنها ساختار سایت را بررسی می کنند. الگوریتم های گوگل بر محتوای سایت تمرکز دارند. اگر محتوای اوریجینال و حرفه ای داشته باشید ترافیک خوبی می گیرید. به طور کلی آنچه مورد توجه موتورهای جستجو است شامل لینک ها، آپدیت منظم سایت، فرم و عملکرد، تگ، کد و صدها عامل دیگر می شود.

سئو

سئو

سئو بهترین روش بازاریابی

سئو بهترین روش برای بازاریابی سایت شما است. تصور کنید مردم راجع به موضوع تجارت شما در گوگل جستجو کنند و اولین نتیجه ای که نمایان می شود شما باشید و وب سایت شما به عنوان رتبه اول گوگل شناخته شود. با سئو می توانید احتمال دیده شدنتان را به حداکثر برسانید و ترافیک قابل ملاحظه ای در سایت ایجاد کنید. هنگامی که ترافیک سایتتان بالا می رود و تعداد بازدیدکنندگان افزایش می یابد رشد زیادی در کسب و کارتان خواهید داشت. توسعه اعتبار و برندسازی نیز یکی دیگر از مزایای سئو است. به یاد داشته باشید که مردم به گوگل و موتورهای جستجو اعتماد دارند. هرچه رنک بالاتری داشته باشید زودتر جذب مردم می شوید و برندتان معروف می شود.
سئو به طور کلی دو روش دارد؛ سئوی کلاه سیاه و کلاه سفید. سئوی کلاه سفید توسط موتورهای جستجو مورد تایید واقع شده اما سئوی کلاه سیاه رد شده و به عنوان ایندکس اسپم شناخته شده است. به طور کلی سئو باید از قواعد موتورهای جستجو پیروی کند و بازدیدکننده های سایت شما را فریب ندهد وگرنه سایت شما را دچار مشکل می کند.
یک سایت با رنک بالا شبکه های اجتماعی پربازدیدی نیز دارد زیرا سئو با شبکه های اجتماعی رابطه مستقیمی دارد. سئو تنها برای سایت شرکتی و تجارتی نیست، بلکه برای همه سایت ها مزایا دارد. برای مثال افرادی که سایت های خبری و تفریحی دارند با این مشکل مواجه هستند که تعداد این سایت ها آنقدر زیاد است که دیده نمی شوند. این سایت ها درصورتی که در صفحه اول گوگل برسند، ترافیک بالاتری خواهند داشت و حتی می توانند سفارش تبلیغات فراوانی داشته باشند. خدمات سئو راه حلی است برای همه!