امروزه مردم با سرعت تکنولوژی پیش می روند و بیش از پیش با موبایل و اپلیکیشن ها، به خصوص اندروید سروکار دارند. چه از موبایل، تبلت یا دستگاه های دیگری استفاده کنند، هر اطلاعاتی بخواهند اپلیکیشن ها برایشان فراهم می کنند. به این علت است که طراحی اپلیکیشن اندروید در بازار امروزه اهمیت پیدا کرده است.

طراحی اپلیکیشن اندروید

طراحی اپلیکیشن اندروید

همگی این حقیقت را می دانیم که اولین جایی که یک مشتری به دنبال محصول می گردد به صورت آنلاین است. اگر برای تجارت خود اپلیکیشن راه بیندازید تاثیر زیادی خواهید دید. در یک چشم بر هم زدن مشتری می تواند محصولات شما را زیر انگشتانشان داشته باشند. در اینجا برخی از مزایای داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار خود می پردازیم:
• برندسازی
• افزایش شانس دیده شدن شما و کسب و کارتان
• افزایش دسترسی
• ارتباط موثر با مشتری
• اطلاع رسانی رخدادهای بزرگ
• برنامه ریزی سریع و بی نظیر

ویژگی های دیگر طراحی اپلیکیشن اندروید

جالب است بدانید ایمیل های تبلیغاتی تنها چهار درصد احتمال خوانده شدن توسط کاربران را دارند اما نوتیفیکیشن های اپلیکیشن اندروید نود و هفت درصد! و اما برای طراحی اپلیکیشن اندروید باید چه عواملی را در نظر گرفت؟ شناخت مخاطبین، اجتناب از پیچیدگی و دسته بندی منظم. یک طراح باید دوره های تخصصی و حرفه ای را برای این کار بگذراند زیرا طراحی اپلیکیشن اندروید همکاری و تعامل بین طراحی و توسعه است. ظاهر اپلیکیشن باید از همان ابتدا برنامه ریزی شده باشد. یک طراح حرفه ای و باهوش به محض آن که تصمیم گیری های ظاهر اپلیکیشن را به ثمر رساند، نیازها و نظرات مشتری را در نظر می گیرد. علاوه بر این موبایل های خاص و سیستم های اجرایی باید انتظارات لازم را برآورده سازند.
در سراسر دنیا بیش از نود دستگاه اندروید با سیستم عامل هایی با ورژن های متفاوت وجود دارد. برای طراحی اپلیکیشن باید مخاطبین بازار کارتان را بشناسید که اکثرا از چه ورژنی به بالا استفاده می کنند. اندازه و وضوح تصویر نیز اهمیت زیادی دارد. نود درصد از طراحی های اندروید برای چندین رزولوشن یا وضوح تصویر ساخته شده اند. به این منظور باید در نظر داشت که آیکون ها چقدر پیچیده هستند، چه تصویر زمینه ای استفاده می کنید و دکمه ها در گوشی های با رزولوشن متفاوت چه سایزی خواهند داشت.