بدون شک یک از پربازدیدترین وب سایت ها، سایت دانلود است. روزانه هر شخصی به جستجوی فایل مورد نظر خود است و برای هر موضوع دانلود خود سایتی را ذخیره می کند تا به طور مداوم به آن سر بزند. شما هم می توانید سایت دانلود مورد علاقه مردم باشید اگر اصول طراحی سایت را رعایت کنید.
طراحی سایت دانلود شامل دسته بندی های فراوانی مانند دانلود نرم افزار، کتاب، آهنگ، ویدیو، عکس، فیلم، مقالات و غیره می شود. به طور کلی برای داشتن سایت دانلود موثر در هر زمینه باید چندین جنبه را در نظر گرفت. اولین نکته ای که باید در نظر داشت، سرعت بارگذاری است. شاید شخصی سایتی طراحی کند که ظاهر عالی داشته باشد اما زمان زیادی می برد تا باز شود. طراحی سایت دانلود باید به گونه ای باشد که بارگذاری آن بیشتر از پانزده ثانیه طول نکشد. به خاطر داشته باشید شاید سایتتان طراحی خوبی داشته باشد اما اگر سرعتش کند باشد افراد کمی از آن بازدید می کنند.

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

نکات مهم در طراحی سایت دانلود

نکته مهم دیگر در طراحی سایت دانلود، چیدمان و دسترسی سایت است. تمام لینک های مهم باید در مکان های اصلی قرار گیرند. منوهای چپ و راست و فوتر سایت نیز اهمیت زیادی دارند. از آنجایی که وضوح تصویری کامپیوترها متفاوت است، باید وب سایت را جوری طراحی کرد که با همه رزولوشن ها سازگاری داشته باشد تا چیدمان به شکل یکپارچه در دستگاههای مختلف نمایش داده شود.
اکثرا سایتهای دانلودی را مشاهده می کنید که به علت پر بودن از تبلیغات و مطالب دیگر هیچ فضای خالی ندارد. از نظر زیبایی شناسی، یک سایت دانلود نباید با عکس ها، تصویر پس زمینه و فونت های شلوغ پر شده باشد. آن را با استفاده از قوانین طراحی سایت ساده نگاه دارید. در طراحی سایت دانلود باید بخش خاصی وجود داشته باشد که نگاه بازدید کننده را به سمت خود بکشاند. علاوه بر این وجود فضای خالی در بخش های خاص، حس تمیزی و مرتب بودن به سایت می دهد و عمل دریافت فایل و دانلود را برای کاربر آسان می سازد.
بازدیدکنندگان سایت های دانلود، همواره به دنبال کاملترین ها هستند؛ پس هرچه سایتتان را از لحاظ آرشیوی غنی سازید، بازدید بیشتری خواهد داشت. مهمترین مسئله یعنی به روز بودن را فراموش نکنید. سایت دانلودی موفق خواهد بود که به روز ترین و جدیدترین محتواهای مورد علاقه مردم را داشته باشد.